ZOO Košice

ZOO Košice

Zoologická záhrada v Košiciach je najväčšia Zoo na Slovensku. Rozlohu má 288 ha a v súčastnosti v nej žije viac ako 230 druhov zvierat.

V Zoo Košice možno vidieť mnoho druhov vtákov – sovy, orly, sokoly, ale tiež aj napr. pávy. Zo zaujímavých , či exotických cicavcov sa v Zoo Košice nachádzajú napr. levy, tigre, medvede, zebra, ťava, antilopa. Taktiež je v Zoo vybudovaných niekoľko náučných chodníkov – botanický (2011), vtáčí (2012), včelársky (2013) a geologický (2015) náučný chodník.

Špeciálnou časťou, zaujímavou najmä pre deti, je tzv. Dinopark (z finančných dôvodov odporúčame zakúpiť vstupenku do Dinoparku na hlavnej pokladni, spolu so vstupenkou do Zoo. V opačnom prípade je vstup do Dinoparku niekoľkokrát drahší). V ňom sa nachádzajú expozície, modely dinosaurov, 3D kino a niekoľko ďalších aktivít pre deti.

Vybavenie a zariadenia v areáli: V areáli sa nachádza niekoľko zariadení WC, bufetov a oddychových zariadení. Na každom kroku sú automaty s teplými a studenými nápojmi a maškrtami.

Poloha: Zoo Košice sa nachádza v krásnej prírodnej scenérií v mestskej časti Košice – Kavečany

Prístup: Prístup je možný diaľnicou z Prešova, po príchode do Košíc odbočka na sídlisko Ťahanovce, po Hlinkovej ulici, odbočka doprava na ulicu Komenského, Čermeľská cesta, odbočka doprava na Kavečiansku cestu a po Kavečianskej ceste sa dostaneme skoro až priamo do ZOO.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *